(+48) 502488428 info@domekzakopane.eu

Giewont z Doliny Strązyskiej

 

 

Dolina Chochołowska

 

 

Morskie Oko

 

 

Widok z Kasprowego Wierchu

Noc Basenów w Termach Bukovina

Atrakcje i rozrywki

Podhale zarówno latem jak i zimą ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych i rozrywkowych.

dolina za bramką – lato

Wycieczki piesze i rowerowe

Bliskość szlaków pieszych i rowerowych to niewątpliwy atut Góralskiego Domku „Chaty u Słodkiego”. Zarówno wprawieni turyści jak i spacerowicze znajdą odpowiednią trasę dla siebie. Niewątpliwą atrakcją jest również wyjazd kolejką na Kasprowy Wierch oraz na Gubałówkę.

siuchajsko

Karczmy i restauracje z muzyką na żywo

W pobliżu znajdują się stylowe karczmy z bogatym menu. Jest co zjeść i gdzie zatańczyć bez konieczności korzystania z samochodu. Najbliżej jest Karczma Siuchajsko, Dwór Ślebody oraz Siwor gdzie można łowić pstrągi. W sezonie, wieczorami, przygrywają prawdziwe góralskie kapele. Tradycją jest wrzucenie banknotu o odpowiednim nominale do góralskich basów co niewątpliwie wpłynie na odpowiedni dobór repertuaru.

1-atrakcje

Kąpieliska geotermalne

Podhale leży na złożach gorącej wody. Chochołowskie Termy znajdują się niespełna 14km od domku bez konieczności przejeżdżania przez zatłoczone centrum Zakopanego. W odległości 17 do 20 km działają cztery kolejne kąpieliska: Termy Bukovina, Gorący Potok, Termy Bania oraz Termy Szaflary. W lecie alternatywą jest odkryte Kąpielisko na Polanie Szymoszkowej.

Warte uwagi jest cykliczne wydarzenie p.n. Noc Basenów w Termach Bukovina. To wieczorna rozrywkowa impreza przy muzyce klubowej prezentowanej przez znanych DJ’ów.  Scena postawiona „na wodzie”, duża ilość światła, efektów specjalnych, występy grup tanecznych, konkursy i animacje tworzą wspaniały klimat do udanej zabawy.

teatr witkacego

Muzea, galerie i teatr Witkacego

Niepowtarzalny klimat Zakopanego, żywa tradycja, mieszanie się kultur, piękno przyrody od zawsze przyciągały pod Tatry artystów, pisarzy, aktorów, architektów, polityków i turystów. Dziś bogatą spuściznę tych lat prezentują liczne oddziały Muzeum Tatrzańskiego, Tatrzańskiego Parku Narodowego, galerie oraz jedyny w swoim rodzaju słynny Teatr Witkacego. Odkryj duchową stolicę Polski. Zażyj Zakopianiny i poznaj kulturę swych przodków.

witów ski

Trasy narciarskie i biegowe

Zarówno początkujący amatorzy białego szaleństwa jak i ci bardziej doświadczeni znajdą stoki odpowiednie dla siebie. Od 2018r jeden ski-pass „Tatry Super Ski” umożliwia zjeżdżanie we wszystkich stacjach narciarskich. Najbliższe stacje narciarskie dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych to Szymoszkowa, Witów Ski, Kasprowy Wierch a dla początkujących to orczykowy wyciąg narciarski Budzowski Wierch znajdujący się około 300m od góralskiego domku.

W odległości 2,5km, w Kościelisku, znajdują się trasy narciarstwa biegowego.

50 mffzg

Festiwale

Różnorodność wydarzeń kulturalnych organizowanych w przeciągu całego roku przyciąga osoby o różnorodnych preferencjach artystycznych. Znaczny wpływ na rozwijającą się turystykę kulturową mają takie wydarzenia jak: Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka Na Szczytach”, Zakopiański Festiwal Literacki czy też Spotkania z Filmem Górskim.

Warte uwagi są również Sabałowe Bajania i Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej, Kultura na Bani w Białce Tatrzańskiej oraz Wybory Nojświarniyjsej Górolecki w Białym Dunajcu.

sanktuarium na krzeptówkach

Sanktuaria i kościoły

Zaledwie 600m od Chaty u Słodkiego znajduje się Sanktuarium Narodowe  Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach wybudowane jako votum wdzięczności za ocalenie Jana Pawła II po zamachu 13 maja 1981 roku. Stałym elementem wycieczek jest najstarszy drewniany kościół w Zakopanem p.w. M.B. Częstochowskiej tzw „Stary Kościółek” oraz  Cmentarz na Pęksowym Brzysku gdzie pochowani zostali ludzie zasłużeni dla Podhala i Polski. Swoje groby mają tu m.in.: Tytus Chałubiński, Stanisław Witkiewicz, Kornel Makuszyński, Sabała. Warto również wstąpić do Kościoła Św. Rodziny znajdującego się tuż przy Krupówkach oraz przepięknej kaplicy Najświętszego Serca Jezusowego na Jaszczurówce projektu Stanisława Witkiewicza.

 

kulig

Kuligi i wycieczki jednodniowe

W okresie zimowym obok Chaty u Słodkiego oraz wzdłuż Drogi pod Reglami biegnie trasa kuligu. Z pewnością jazda saniami w pięknej górskiej scenerii pozostawi niezapomniane wrażenia. Zazwyczaj w trakcie kuligu jest organizowane ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Niezliczona ilość szlaków turystycznych, bogactwo tradycji, kultury oraz piękno przyrody z pewnością  zachwyci każdego odwiedzającego Zakopane. Jeśli jednak mają Państwo chęć poznania atrakcji pobliskich miejscowości proponujemy wycieczki jednodniowe w Pieniny (spływ Dunajcem) czy też Tatry Słowackie.