(+48) 502488428 info@domekzakopane.eu

Giewont z Doliny Strążyskiej

 

 

Dolina Chochołowska

 

 

Morskie Oko

 

 

Góry

Domek idealnie spełni rolę bazy wypadowej na wycieczki po górach i dolinach. 

dolina za bramką 4 – lato

Dolina za Bramką

Mała lecz niezwykle urokliwa dolina reglowa do której wejście jest bezpłatne a krystalicznie czystą wodę można pić wprost z górskiego potoka. Podobno w okalających ją malowniczych Jasiowych Turniach zbójnicy ukryli kotlik ze złotem. Niejeden śmiałek już szukał, niejeden przepadł bez wieści ale nikt złota nie znalazł.

dolina małej łąki 2 – lato

Dolina Małej Łąki

Jedna z najpiękniejszych dolin w Tatrach. Łatwa 3 km trasa kończy się przepiękną łąką. Przez Małą Łąkę prowadzi jeden z najładniejszych szlaków na Giewont gdzie czasem można spotkać misia, sarnę lub zabłąkanego turystę.

strazyska-dolina (1)

Dolina Strążyska

Z racji bliskości  centrum jest jedną z najpopularniejszych tatrzańskich dolin. Prowadzi przez nią m.in. szlak na Giewont a na polanie można się napić góralskiej herbatki. W odległości  500 metrów od herbaciarni w stronę Giewontu znajduje się Wodospad Siklawica. Legenda mówi, że gdzieś za nim znajduje się tajemne wejście do wielkiej groty w której śpią pradawni rycerze strzegący naszej wolności.

dolina kościeliska – lato

Dolina Kościeliska

Druga co do wielkości dolina tatrzańska po polskiej stronie Tatr. Liczne jaskinie i łatwa, widokowa trasa przyciągają rzesze turystów cały rok.  Dawny przemysł hutniczy na terenie Doliny, w tym wydobywanie metali szlachetnych, przyczynił się do pojawienia się poszukiwaczy skarbów, których potwierdzenie obecności przetrwało do dziś, dzięki licznym oznaczeniom na skałach.

Zakopane

Zakopane stanowi wspaniałe miejsce na rodzinny wypoczynek bądź romantyczny weekend we dwoje. O każdej porze roku przybywają tu rzesze turystów, którzy w czasie trwania zimy mogą odwiedzić stoki narciarskie, zaś w lecie wybrać się na długie wycieczki po górach. Zapraszamy serdecznie do spędzenia urlopu w Góralskim Domku.

siuchajsko

Karczmy i restauracje z muzyką na żywo

W pobliżu znajdują się stylowe karczmy z bogatym menu. Jest co zjeść i gdzie zatańczyć bez konieczności korzystania z samochodu. Najbliżej jest Karczma Siuchajsko, Dwór Ślebody oraz Siwor gdzie można łowić pstrągi. W sezonie, wieczorami, przygrywają prawdziwe góralskie kapele. Tradycją jest wrzucenie banknotu o odpowiednim nominale do góralskich basów co niewątpliwie wpłynie na odpowiedni dobór repertuaru.

krupówki

Słynny deptak Krupówki

Drewniany Domek znajduje się blisko Krupówek. Odległość 2,8km można pokonać zarówno pieszo jak i korzystając z regularnej komunikacji miejskiej (linia 11). Polecamy pozostawić samochód na parkingu przy góralskim domku ponieważ w sezonie zaparkowanie w centrum jest trudne i kosztowne.

sanktuarium na krzeptówkach

Narodowe Sanktuarium Fatimskie

Zaledwie 600m od Góralskiego Domku znajduje się Sanktuarium Narodowe  Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach wybudowane jako votum dziękczynne za ocalenie Jana Pawła II po zamachu 13 maja 1981 roku.

sklepy obok

Sklepy spożycze "na wyciągnięcie ręki"

W sąsiedztwie znajdują się sklepy spożywcze: Żabka  (150m) czynna do 23:00, Delikatesy Centrum, ABC  (300m), Groszek (600m) oraz Lewiatan (1500m).

Sieci Biedronka, Lidl, Tesco oraz Carrefour mają swoje sklepy w ścisłym centrum. Wszystkie znajdują się w odległości 3 do 4km.